М'яка адаптація до садка та школи

Робимо перший крок до самостійності

Адаптація потрібна кожній дитині
Яким би доброзичливим і відкритим не був малюк, звикання до нової обстановки і нових великих і маленьких людей, які чекають на нього в садку або школі (якими чудовими вони б не були), не завжди може проходити легко і гладко. Особливо, якщо батьки не знають, як правильно допомогти дитині прийняти нові умови та впоратися з емоціями.
Щоб допомогти дитині звикнути до нової обстановки, Clever Kids розробили програму м'якої адаптації. Вона включає в себе злагоджені та спільні дії педагогів і батьків, завдяки яким протягом 2-6 тижнів у дитини пробуджують щирий інтерес і задоволення від відвідування садочка, допомагаючи йому впоратися з емоціями, викликаними новою обстановкою.
М'яка адаптація називається тому, що залучення дитини в простір і колектив відбувається шляхом формування довіри.
Все залежить від настрою дитини
Наскільки дитина готова відвідувати садок, визначається під час його першого знайомства з нашим навчальним простором.
Адаптація відбувається крок за кроком залежно від настрою та готовності дитини рухатися далі.
Стадії адаптації:
дитина разом із батьками приєднується до прогулянки у садочку
введення до групи та знайомство з колективом
дитина залишається одна на кілька годин
дитина залишається одна до обіду
дитина залишається на сон, але відразу після цього її забирають батьки
дитина залишається одна на цілий день
Поки триває адаптація, з кожною дитиною ми розмовляємо, дотримуючись основних принципів – контакт ока в очі, опускаємось на рівень дитини, м'який голос, щирий інтерес та повагу. Це сприяє формуванню у малюка більш доброзичливого сприйняття та ставлення до нової обстановки. Створюючи затишні для дитини умови, ми вибудовуємо з ним довірчі стосунки та підтримуємо у нього інтерес та задоволення від відвідування садочка.
Основний процес адаптації триває перші
тижні
Терміни повної адаптації варіюються індивідуально кожної дитини. Загалом адаптація триває 6-8 тижнів, за умови, що вона не буде перервана.
Ми знаємо, як розвиваються, сприймають та переробляють інформацію діти. І знаємо, що їм потрібно. Гармонійний розвиток - це важливо. Всі діти різні і мають мати різноплановий досвід. Ми проведемо їх по цьому шляху.
Батьки також допомагають
Адаптація – це робота не тільки всієї команди садка та дитини, а й батьків. Вони мають бути готові дозволити йому зробити перший крок до самостійності – відпустити його.

Діти чуйно вловлюють емоційний настрій батьків, тому якщо дорослі вагаються, період адаптації затягується.
Важливо, щоб батьки створювали у дитини позитивні асоціації, пов'язані з садком. А також виконували рекомендації команди садка:
  • перебували у спеціально відведеній їм зоні чи поза групи, не втручаючись у навчальний процес, привчаючи дитину переключатися/покладатися на педагога чи вихователя;
  • не вислизали з класу, не попередивши малюка – це порушує довіру між батьками та дитиною та затягує процес адаптації;
  • не переривали процес адаптації, інакше його доведеться розпочинати спочатку.
Батьки найкраще знають свою дитину, тому вони мають тісно взаємодіяти з педагогами та вихователями. Їм необхідно заздалегідь проговорити, як педагог має діяти в тій чи іншій ситуації з дитиною: перед сном або якщо малюк не хоче їсти.
Адаптація закінчується тоді, коли дитина спокійно відпускає батька і із задоволенням іде до садка.
Бажаєте дізнатися більше?
Відгуки
Отличное место, в котором о детях заботятся, создают им хорошее настроение и развивают соотвественно возрасту. Любая организация начинается с головы - директора. Кира - невероятный человек, увлеченный своей работой - детьми! Умеет найти подход и ключик к каждому ребенку, с которым знакомится)) Она лично отвечает за работу каждого члена своей команды. Результат - дети хотят ходить в сад, и родители могут быть уверены, что в их отсутствие детям весело, комфортно и они развиваются в процессе интересного обучения. Кира, благодарю за первый год моей дочери в Clever Kids!!!
От детского сада в восторге!!! Доверила прекрасным от природы педагогам двух детей. Даже не возможно было себе представить, что такой уровень индивидуального образования, воспитания и заботы о наших детях вообще существует. Мы каждый день в быту видим и ощущаем, как развиваются наши дети. Если определяетесь с детским садом, пишите, спрашивайте, нам есть что сказать и чем поделится :)
Двое наших деток ходят в этот сад. Подход к воспитанию и отношение к детям просто замечательные. Утром у нас перегонки кто первый готов к поездке! Всем бы садам такие воспитатели!
Прекрасный детский сад кардинально отличающийся от других подходом к детям, к их воспитанию и образованию. Продуманное пространство: все компактно и зонировано, огромная территория на улице. А какой восторг от «дома на дереве»! Ребенок не хочет уходить - это и есть показатель правильного решения относительно детского садика)))
Как только нашей доченьке исполнилось 2 годика, мы решили отдать ее в детский садик. Очень долго искали нужный сад, который нравился бы и нам и дочке. И вот нам посоветовала одна знакомая детский сад Clever Kids Riviera Villas. Это удивительный сад! Нам всем очень понравился, к тому же он не так уж и далеко находится от нас. Уютная обстановка, добрый и вежливый персонал, огромная детская площадка, разнообразное меню на каждый день и многое другое. Если у вас есть возможность, то без сомнений идите в Clever Kids Riviera Villas.
Мы тоже очень довольны этим детским садом. К выбору данного заведения подошли очень серьезно, ведь не очень хочется чтобы ребенок каждый день плакала и не хотела в садик. При знакомстве очень поразил педагогический персонал, со всей внимательностью и пониманием отнеслись к новичкам)))) Также понравилось меню, здоровая и полезная пища. Хорошо оборудовании группы и развлекательные площадки. Своего ребенка мы отводим к Clever Kids Riviera Villas со спокойной душой! Если кто то еще думает сдавать сюда своего ребенка,можете смело приводить он в надежных руках.
Наталья Обловацкая
Анна Резниченко
Elena Ponomarenko
Светлана Алексейчук
Александра Бугаева
Maksim Yakovenko